چاپ کردن این صفحه
مهمترین نکات قبل از ریست فکتوری گوشی و تبلت

مهمترین نکات قبل از ریست فکتوری گوشی و تبلت

گوشی های هوشمند بعد از مدتی کارکرد کمی سنگین و کند میشوند و یکی از روش های ساده برای حل این مشکل بازگرداندن به حالت کارخانه می باشد. ولی در گوشی های جدید اندرویدی یک مشکل بزرگ وجود دارد که اصولا بعد از ریست کردن و بازنشانی به حالت کارخانه کاربران متوجه آن میشوند، که دیگر دیر است و گوشی شما راه اندازی نمیشود.

این مشکل مربوط به امنیت گوشی های هوشمند می باشد که باعث میشود اگر گوشی شما سرقت شد قابل استفاده نباشد و اطلاعات شما نیز حفظ شود. در واقع اندروید نیز مانند اپل با ریست کردن گوشی و پاک کردن اطلاعات باز هم از شما میخواهد که اکانت خود را وارد کنید و در صورتی که اکانت یا پسورد صحیح نباشد اجازه راه اندازی به گوشی را نمیدهد.

روش عبور از این مشکل بسیار ساده است و شما باید قبل از ریست کردن و بازگرداندن به حالت کارخانه ابتدا به منوی setting رفته و سپس در قسمت acconts از تمامی اکانت های خود خارج شوید و سپس باز گرداندن به حالت کارخانه را انجام دهید ، در این صورت بعد از ریست شدن گوشی دیگر از شما پسورد و اکانت را نمیخواهد و مانند خالت کارخانه (صفر) بالا می آید و شما میتوانید هر اکانتی که میخواهید وارد کنید.

البته روش ساده تر این است که هنگام ساخت اکانت بر روی گوشی تمامی پیام ها را بخوانید و ترجمه کنید و همچنین پسورد هایی که وارد میکنید را در جایی امن یادداشت کنید تا هنگامی که اندروید از شما در خواست پسورد میکند بتوانید به راحتی با یاد آورده و وارد کنید تا اندروید و گوشی شما متوجه شود که شما صاحب اصلی هستید و گوشی شما به سرقت نرفته است.

در واقع این مسئله را نمیتوان بعنوان مشکل یاد کرد و این برای امنیت اطلاعات و کاهش احتمال سرقت گوشی می باشد. البته این روش در اندروید های قدیمی استفاده نشده و در ورژن های بالاتر اندروید استفاده شده و در هر ورژن قوی تر میشود و در ورژن های 5 و یا 6 اندروید به راحتی قابل شکستن میباشد ولی در نسخه های آخر تقریبا قابل شکستن نیست و در صورت که شما قبل از باز گرداندن به حالت کارخانه از اکانت های خود خارج نشده باشید و پسورد خود را نیز فراموش کرده باشید احتمال راه اندازی مجدد بسیار کم میباشد و در بعضی مواقع ممکن است گوشی و یا تبلت شما دیگر بالا نیاید.

پس بهترین راه این است که شما تمامی پسورد های خود را حفظ کنید و یا در جایی ایمن یادداشت کنید. یکی از روش های یادداشت ایمن استفاده از درایو گوگل می باشد که شما با ساختن اکانت گوگل میتوانید از آن استفاده کنید و در صورت نیاز با هر سیستم و یا گوشی دیگری میتوانید براحتی به آن دسترسی داشته باشید.

 در پایان یادآوری این نکته که با بازگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه تمامی اطلاعات موجود در گوشی پاک میشود و بهتر است قبل از انجام این کار از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید.

خواندن 1383 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 فروردين 1398 09:16
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

About Author

- طراح وب سایت

- شبکه

- تلفن و سانترال

- voip

15 سال سابقه در زمینه فروش و پشتیبانی تجهیزات کامپیوتر و شبکه

 

آخرین‌ها از مهرداد صفایی